Časté dotazy

Nevíte si rady? Potřebujete poradit?
Zavolejte nám na +420 777 833 838

Ovečko, proč už půjčuješ pouze podnikatelům - OSVČ?

K 1.12.2016 vešla v účinnost novela zákona o spotřebitelském úvěru, která vymahatelnost pohledávek po splatnosti prodražila takovým způsobem, že už se dluhy z mikroúvěrů nevyplatí vymáhat a já bych je tak musela všechny odepsat. Za této situace jsem tak byla nucena přestat půjčovat spotřebitelům, tedy nepodnikajícím fyzickým osobám, a nyní již půjčuji pouze podnikajícím fyzickým osobám s živnostenským oprávněním. Pokud živnostenský list nevlastníte, nezoufejte, v následující otázce se podrobně dozvíte, jak si živnostenský list během jedné krátké návštěvy na úřadě vyřídíte. Poté už nebude nic bránit tomu, abych mohla (opět) půjčila.

Jak si mohu zařídit živnostenské oprávnění (živnostenský list)?

Pro ohlášení volné živnosti (nejčastěji "výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona") musíte být plnoletí a způsobilí k právním úkonům. Pak už stačí jen dojít na živnostenský odbor jakéhokoliv městského/obecního úřadu (není nutné v místě trvalého bydliště či podnikání) a předložit výpis z rejstříku trestů (žadatel nesmí být pravomocně odsouzen za úmyslný trestný čin spojený s podnikáním), který získáte na obecním/městském úřadě či na pobočce České pošty, kde funguje služba Czech point. Na úřadě Vám už pak se vším pomůžou. Jednorázový správní poplatek činí 1.000,- Kč. Výhodou je, že se až do doby, kdy skutečně začnete podnikat, nemusíte nahlašovat u Vaší zdravotní pojišťovny a u ČSSZ (sociálce). Do té doby tak nemusíte platit ani žádné zálohy na sociálním a zdravotním pojištění.

Ovečko, na co mohu půjčené peníze použít?

Na cokoliv. Úvěr se poskytuje jako podnikatelský a neúčelový. Peníze tak můžete použít na cokoliv spojeného s Vaším podnikáním.

Jaké podmínky musím splňovat, abych si od tebe mohl(a) vzít půjčku?

Každou žádost o půjčku posuzuji individuálně na základě mnoha dostupných informací nebo odhadů, abych co nejlépe odhadla Vaši schopnost splácet poskytnutou půjčku. Jde mi přitom nejen o to, abych dostála zákonům a únosné míře mého rizika, ale také o to, abych Vás neuvrhla do bezvýchodné finanční situace. Každopádně však musíte být fyzická podnikající osoba vlastnící živnostenské oprávnění (živnostenský list) s českým občanstvím s trvalým pobytem v České republice starší 18 let a nesmí proti Vám být vedeno exekuční nebo insolvenční řízení.

Moje žádost o půjčku byla zamítnuta. Proč?

Posouzení každé jedné žádosti o půjčku je individuální. Přihlížím přitom k mnoha různým údajům a faktorům. Současně odmítám přispívat ke vzniku dluhových spirál. Přestože se tedy může zdát, že bych Vám Vaši půjčku měla schválit, nemusí tomu tak být vždy. Svoji žádost o půjčku u mě můžete znovu opakovat po uplynutí 30 dní od poslední zamítnuté žádosti.

Jaké doklady a dokumenty budu potřebovat?

Pokud jste si u mě ještě nikdy nepůjčili, požádám Vás v průběhu Vaší první žádosti o půjčku o nahrání kopie přední a zadní části Vašeho OP. Po schválení půjčky Vás před odesláním peněz ještě požádám o zaslání podepsané kopie smlouvy e-mailem.

Ovečko, kde najdu detaily o své půjčce jako termín splatnosti, podklady k úhradě a podobně?

Všechny důležité informace o své půjčce naleznete po přihlášení 24 hodin denně a 7 dní v týdnu (non-stop) ve své Klientské sekci. Zde můžete zjistit jak vyplacenou částku, tak částku zbývající k úhradě, stejně jako termín splatnosti nebo podklady k úhradě.

Nedaří se mi přihlásit do Klientské sekce. Co mám dělat?

Jednoduše použijte odkaz pro obnovení zapomenutého hesla. Budete požádáni o e-mail a telefonní číslo, které jste u nás uvedli v žádosti o půjčku. Na Váš e-mail Vám následně zašleme nové heslo.

Jednu půjčku už jsem u tebe už měl(a) a teď si chci půjčit znovu. Jak na to?

Jednoduše se přihlaste do Klientské sekce, kde si tentokrát budete moci půjčit až 8.000,- Kč. V Klientské sekci můžete následně snadno a rychle svoji žádost o další půjčku odeslat ke schválení.

Za jak dlouho po splacení jedné půjčky si u tebe mohu vzít další půjčku?

Ihned po splacení. Jakmile splatíte jednu půjčku, můžete si ihned požádat o další půjčku. Měli byste ale vědět, že převod peněz z Vašeho účtu na můj účet (ke splacení půjčky) může nějakou dobu trvat (v závislosti na tom z jaké a do jaké banky peníze převádíte nebo na čase, kdy jste zadali příkaz k převodu).

Ovečko, nemám na splacení půjčky. Co mám dělat? Počkáš mi několik dní?

Moje půjčka patří mezi nejférovější na trhu. Pokud nemáte na splacení půjčky v termínu splatnosti, můžete si termín splatnosti jednoduše odložit. Odložení termínu splatnosti můžete provést v Klientské sekci.